Worki foliowe to przedmioty używane na co dzień. Jest to najbardziej wygodny sposób na pakowanie wielu rodzajów towarów. Są używane także w przemyśle, na przykład do produkcji zbiorczych opakowań do produktów. Bardzo dobrze sprawdzają się także podczas transportowania różnych materiałów, szczególnie sypkich. Są trwałe i odporne na wilgoć. Dodatkowo mogą pełnić funkcję informacyjną i reklamową.
Szerokie zastosowanie
Opakowania w formie worków foliowych są uniwersalne i mogą być stosowane do zabezpieczania, magazynowania i transportu różnych produktów. Pozwalają na bardzo dokładne izolowanie materiałów oraz surowców od wpływu warunków zewnętrznych. Niektóre worki są używane w celu składowania odpadów, co ma miejsce we wszystkich branżach. Nie każdy worek jest jednak taki sam. Są wykonywane z różnych typów folii. Worki przemysłowe mogę być przezroczyste i barwione. Ponadto, w zależności od zastosowania i rozmiaru, folia będzie miała różną grubość.
Wytrzymałe materiały
Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest polietylen, który występuje w wersjach o niskiej lub wysokiej gęstości. Pierwszy, oznaczony symbolem LDPE, pozwala na produkcję bardzo wytrzymałej przezroczystej folii, która jest jednocześnie miękka. Drugi rodzaj, zwany HDPE, to surowiec, z którego stworzymy folię o mniejszej przejrzystości, a dodatkowo będzie bardziej sztywna. Dzięki temu możliwa jest produkcja worków przemysłowych do praktycznie każdego zastosowania. Trzeba tylko przewidzieć odpowiednie wymiary, pojemność oraz maksymalne obciążenie.
Magazynowanie i transport
Ilość dziedzin, w których występują worki foliowe, jest ogromna. Najbardziej typowym przykładem są worki służące do transportu opon samochodowych. Tworzywo LDPE lub HDPE jest wytrzymałe i ochroni wnętrze paczki przed kurzem, brudem oraz wilgocią. Tak zapakowane opony mogą być składowane przez dłuższy czas, bez obaw o zniszczenie zawartości.
Opał i surowce sypkie
Inne rodzaje materiałów, jakie można z powodzeniem umieszczać w workach foliowych, jest opał — wszelkiego rodzaju węgiel, brykiet, miał, pellet i ekogroszek. Jest to komfortowy sposób na przechowywanie i transport surowców. Worki są produkowane w różnych kolorach, mogą mieć też nadrukowywane napisy lub symbole, które ułatwiają rozpoznawanie pojemników z określonym rodzajem produktu.
Odpady biodegradowalne
Dużą popularnością cieszą się worki przemysłowe przeznaczone do używania na terenach zielonych. Można w nich przechowywać liście, korę, suchą trawę lub inne odpady organiczne. Worki foliowe są stosowane do pakowania soli drogowej, a także jako opakowanie zbiorcze do wielu towarów wykorzystywanych w przemyśle spożywczym i odzieżowym. Worek foliowy przemysłowy to przedmiot niezbędny w każdym przedsiębiorstwie. Nawet jeśli nie planujemy jego wykorzystania w konkretny sposób, szybko okaże się, że w wielu codziennych czynnościach jest niezastąpiony. W workach można przechowywać i transportować wiele rodzajów materiałów i produktów, bez obaw o uszkodzenie lub zawilgocenie. Poprzez możliwość dopasowania wyglądu pomagają w organizacji zadań, a także mogą prezentować oznaczenie rodzaju towaru lub producenta. Są trwałe i wytrzymałe, dlatego powinny być łatwo dostępne w magazynie każdej firmy.